Otwarcie Pon - Sob 09:00-18:00
Email biuro{@}westom.pl Zadzwoń +48 883 979 229
Otwarcie Pon - Sob 09:00-18:00
Email biuro{@}westom.pl Zadzwoń +48 883 979 229

Ile kosztuje pozycjonowanie strony

Ile kosztuje pozycjonowanie strony

Koszt pozycjonowania zależy od wielu czynników. Nie można go jednoznacznie określić dla całego Internetu.

Na koszty pozycjonowania wpływają:

– trudność branży oraz konkurencja na rynku

W przypadku trudnych i popularnych fraz trwają ciągłe zmagania o osiągnięcie wysokich pozycji najważniejszych fraz. Przyczyna jest dość prosta – firmy w ten sposób docierają do dużej rzeszy klientów, zdobywają zaufanie przez wysokie pozycje w wynikach naturalnych i mają szansę zaoszczędzić w wydatkach na reklamach Ads.

Należy pamiętać, że w przypadku pozycjonowania nie ponosimy kosztów klikania w wyniki wyszukiwania (w przeciwności do reklam Ads, gdzie pobierane są opłaty za każde kliknięcie). Płacimy wyłącznie za pozycjonowanie, co z czasem przynosi efekty w postaci mniejszych kosztów reklamy.

– nasz serwis www, wiek domeny,

Popularne, ciekawe serwisu, funkcjonujące od lat zajmują wysokie naturalne pozycje. Google ceni sobie dobre, unikalne teksty, wnoszące do Internetu nowe wartości.

– historia domeny i serwisu

Należy pamiętać, że niektóre serwisy, które były pozycjonowane w przeszłości mogą być ukarane od Google za stosowanie niedozwolonych technik pozycjonowania. W efekcie pozycjonowanie takiego serwisu jest utrudnione i wymaga większego nakładu pracy niż zazwyczaj.

 Jak szybko ocenić koszty pozycjonowania?

Najlepiej napisać do nasze firmy a my bezpłatnie wycenimy prace. Można również samodzielnie ocenić trudność i konkurencyjność fraz. Wystarczy w wyszukiwarce Google wpisać jedną z interesujących nas fraz. Po wyświetleniu wyników zobaczymy jak dużo firm wykupiło reklamy linków sponsorowanych (Ads) oraz jak znana nam konkurencja wyświetla się w wynika