Wartość linków z Wikipedii

Wydawałoby się, że Wikipedia nie jest dobrym miejscem na tworzenie linków. Wszystkie linki zewnętrzne zawierają atrybut nofollow. Jeśli nie posiadamy marki znanej na światową skalę to lepiej nie tworzyć strony o firmie na Wikipedi, ponieważ szybko zostanie ona usunięta. Mimo tego linki utworzone na Wikipedii są bardzo cenione. Dużo osób traktuje Wikipedię jak wyrocznię. Jeśli Twój link znajdzie się na stronach Wikipedii to może również nakłonić użytkownika do stworzenia linku na Twoja stronę. Takie odnośniki czasami okazują się niezwykle cenne.

Dlatego warto mieć dobre relacje z całą społecznością Wikipedii.

Jest kilka uniwersalnych wskazówek jak to można zrobić:

Wyrób sobie dobrą opinię na Wikipedii. Stwórz stronę profilu, która zostanie wyróżniona odznaczeniami. Wszyscy musza o tym wiedzieć. Nie możesz działać anonimowo. Twoje działania musza być widoczne w historii edycji treści (poprawki, dodawanie treści).

Przed dokonaniem poprawek skonsultuj się z „właścicielem artykułu”.

Korzystaj z funkcji „obserwuj” by być na bieżąco z interesującymi Cię artykułami.

Nawiązuj bliskie relacje z innymi. Nigdy nie wiadomo kiedy przyda Ci się pomoc innych ludzi, na przykład w sytuacji, kiedy ważny dla Ciebie artykuł zostanie przeznaczony do skasowania.

Nie dokonuj żadnych zmian anonimowo. Nie warto ryzykować, ponieważ są sposoby na wykrycie tego, kto dokonał zmian. Możesz sobie tym tylko zaszkodzić.

Oprócz Wikipedii istnieją jeszcze inne podobne strony. Większość z nich jest bardziej elastyczna, dają większą swobodę w edytowaniu treści, zdobywaniu linków i nawiązywaniu znajomości. Przykładami takich stron są na przykład:

ShopWiki (http://www.shopwiki.com/)

NewPR Wiki (http://thenewpr.com/wiki/pmwiki.php)

WordPressCodex (http://codex.wordpress.org/)

 

5 1 Głosowanie
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze