Smart Shopping

Smart Shopping: Współczesne Podejście do Świadomego Zakupu

Smart shopping, czyli inteligentne zakupy oznacza wykorzystanie do zakupów narzędzi dostępnych online. Klienci sklepów internetowych i innych kanałów sprzedażowych są świadomi rozległej oferty sprzedażowej oraz sztuczek, które stosują marketingowcy. Z tego właśnie powodu powstały narzędzia ułatwiające zakupy i sprawdzające korzystne oferty. Smart shopping polega na wykorzystywaniu dostępnych zasobów – takich jak aplikacje, porównywarki cen, recenzje produktów czy badania rynku – do dokonywania przemyślanych zakupów. Celem jest uzyskanie najlepszej wartości za wydane pieniądze oraz minimalizacja negatywnego wpływu konsumpcji na środowisko i społeczeństwo.

Przykładem takich narzędzi są na przykład porównywarki cen, strony gdzie zbiera się rabaty i promocje, aplikacje zakupowe, programy lojalnościowe, zakupy zbiorowe itp.

Jak wyglądają zakupy klientów przy wykorzystaniu smart shopping

Klienci, którzy kupują świadomie w pierwszej kolejności dokonują dokładnego przeszukania sieci, celem znalezienia najlepszej oferty.

Nawet jeśli kupujący ma zamiar dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym, to pierwszym krokiem jest zazwyczaj wyszukanie produktu online i porównanie oferty różnych kanałów sprzedaży.

Klienci zazwyczaj używają do tego wyszukiwarek takich jak Google, w drugiej kolejności sprawdzają serwisy typu Allegro, czy też Amazon.

Sprawdzają przynajmniej 3-4 oferty z różnych kanałów i porównują cenę, jakość, warunki gwarancji i szybkość dostawy.

Bardziej świadomi klienci weryfikują informacje o produktach za pośrednictwem mediów społecznoościowych, gdzie szukają opinii i zdjęć. Popularną metodą weryfikacji produktu jest szukanie testów nie tylko w postaci opisów ale również filmów.

Dlatego tak popularne są filmy na YouTube z otwierania pudełek z zakupami, testowanie a nawet niszczenie towaru. Wszystko po to, żeby nabić oglądalność ale z drugiej strony klienci mogą przed zakupem doświadczyć wizualnie jak towar sprawuje się w normalnym użytkowaniu.

Aplikacje i narzędzia do Smart Shoppingu

Nowoczesne technologie przynoszą szereg aplikacji, które pomagają w smart shoppingu:

  • Porównywarki cen: Strony takie jak Ceneo czy Skąpiec pomagają użytkownikom znaleźć najlepsze oferty dla konkretnego produktu.
  • Aplikacje do skanowania kodów kreskowych: Pozwalają one na szybkie porównanie cen w różnych sklepach oraz przeglądanie opinii o produkcie.
  • Listy zakupów: Aplikacje do tworzenia list zakupów pomagają planować zakupy, unikając impulsywnych decyzji i niepotrzebnych wydatków.
  • Programy lojalnościowe: Wielu sprzedawców oferuje aplikacje z programami

Aplikacje i narzędzia do Smart Shoppingu: Przegląd współczesnych rozwiązań

Smart shopping, czyli inteligentne zakupy, stał się nie tylko modyfikatorem zachowań konsumenckich, ale także napędem rozwoju licznych aplikacji i narzędzi, które pomagają w podejmowaniu świadomych i opłacalnych decyzji zakupowych. Poznaj najpopularniejsze z nich.

1. Porównywarki cen

Jest to jedno z najbardziej popularnych narzędzi w zakresie smart shoppingu.

  • Ceneo, Skąpiec, Nokaut: Dzięki tym serwisom można szybko porównać ceny produktu w różnych sklepach internetowych, przeczytać opinie innych użytkowników i dokonać zakupu w najbardziej korzystnej ofercie.

2. Aplikacje do skanowania kodów kreskowych

Za pomocą smartfonu możemy szybko sprawdzić, czy dany produkt jest dostępny taniej w innych sklepach.

  • MyShopi, ShopSavvy: Te aplikacje umożliwiają skanowanie kodu kreskowego produktu, a następnie prezentują jego ceny w różnych sklepach online i offline.

3. Aplikacje do zarządzania listami zakupów

Planowanie zakupów to klucz do unikania niepotrzebnych wydatków.

  • Bring!, AnyList, Out of Milk: Umożliwiają tworzenie list zakupowych, które można dzielić z innymi użytkownikami, co jest szczególnie przydatne dla rodzin czy współlokatorów.

4. Programy lojalnościowe i aplikacje z kuponami rabatowymi

Coraz więcej sklepów oferuje programy lojalnościowe w formie aplikacji.

  • Stocard, FidMe: Dzięki nim można przechowywać karty lojalnościowe w jednym miejscu. Niektóre z nich oferują również dostęp do kuponów rabatowych.

5. Aplikacje śledzące promocje i wyprzedaże

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi promocjami? Istnieje wiele aplikacji, które informują o bieżących wyprzedażach w ulubionych sklepach.

  • Gazetki Promocyjne, HotUKDeals: Te aplikacje agregują aktualne promocje, dzięki czemu użytkownicy mogą śledzić wyprzedaże w wielu sklepach jednocześnie.

6. Aplikacje wspierające zakupy ekologiczne i etyczne

  • Good On You, Buycott: Umożliwiają sprawdzanie, jak firmy podchodzą do kwestii ekologii i etyki. Użytkownik może zdecydować, czy chce wspierać daną markę, bazując na jej postawie wobec środowiska i pracowników.
Kliknij, aby ocenić
[Total: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze