Pozycjonowanie lokalne strony

Pozycjonowanie lokalne firmy to kluczowy element promocji firmy w sieci ale tylko jeśli masz zamiar pojawiać się w lokalnych wynikach Google, np. mapach Google.

Ta forma promocji staje się niezwykle istotna w przypadku lokalnych usług, sprzedaży produktów czy też restauracji.

Czym są wyniki lokalne w przypadku pozycjonowania?

Wyniki lokalne dotyczą zapytań w okolicy i wiążą się nierozłącznie z mapami Google. Jeśli np. prowadzisz restaurację w Krakowie to nie chcesz żeby na zapytanie typu „jedzenie domowe gdzie?” pojawiać się w całej Polsce. Dla ciebie ważny jest klient, który przyjdzie dziś lub w najbliższych dniach. Czyli klient lokalny.

pozycjonowanie lokalne

Jeśli nie byłoby wyników lokalnych to na zapytanie „taksówka” moglibyśmy trafić na agencję taksówkową z każdego dowolnego miasta. Zanim Google zaczął rozpoznawać wyniki lokalne i odpowiednio je sortował to zdarzały się przypadki, że ktoś po wyszukaniu taksówki w Łodzi dodzwaniał się do Poznania i błędnie zamawiał kurs.

Jeśli więc zależy ci na okolicznych klientach to koniecznie zdecyduj się na pozycjonowanie lokalne.

Jak wykonać pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne należy realizować w 4 krokach:

1 – stwórz stronę internetową swojej usługi, firmy

2 – załóż Moja Firma Google – darmowa usługa Google

3 – zdobądź dobre opinie w Google Mapy (pojawisz się w wynikach po stworzeniu Moja Firma)

4 – postaraj się, żeby lokalne firmy pisały o twojej usłudze i dodawały linki zwrotne do twojej strony internetowej (link klikany do strony www).

 

W przypadku pozycjonowania lokalnego bardzo ważny staje się profil Google Moja Firma, na który radzę poświęcić najwięcej czasu. Uzupełnij wszystkie informacje o firmie, dodaj filmy i zdjęcia, opisz usługi i produkty. Kluczowe będzie również zdobywanie dobrych opinii w Google Mapy. Zawsze możesz poprosić swoich klientów o takie opinie.

Pozycjonowanie lokalne może również realizować firma globalna czy też ogólnopolska. Wszystko zależy czy chcesz dotrzeć do klientów z konkretnych miast czy tez regionów i czy możesz zapewnić im sprawną obsługę.

Kliknij, aby ocenić
[Total: 0 Średnio: 0]
Masz Pytania? Napisz:

    Prowadziliśmy szkolenia dla firm:
    Z życia naszych szkoleń:
    certyfikat e-commerce