Jak zoptymalizować stronę internetową?

Optymalizacja strony www polega na takim dostosowaniu wyglądu i treści serwisu, żeby osiągnąć określony efekt, np. lepsze wyniki w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja serwisu jest niezbędną czynnością w procesie tworzenia i udoskonalenia serwisów. Idealnym rozwiązaniem jest budowanie serwisów według dobrych i sprawdzonych zasad. Pozwoli to z czasem uniknąć problemów z dostosowaniem stron www do potrzeb Internetu i zmian algorytmu oceniającego wartość stron.

Optymalizacja może dotyczyć:

  • treści na stronie,
  • grafiki,
  • skryptu obsługującego serwis,

Treść na stronie musi być ciekawa, przyciągająca uwagę i unikalna. Ma zachęcać do czytania i budować wartości w Internecie – nawet w przypadku prostych stron firmowych.

Grafika musi być dostosowana do wymogów Internetu (wielkość, odpowiednie atrybuty itp) oraz być przyjazna użytkownikom – musi łatwo i dosadnie informować o produktach, usługach oraz naszej stronie www.

Skrypt serwisu musi zapewniać szybką i sprawną pracę serwisu oraz zabezpieczać wszystkie ważne operacje dokonywane przez użytkownika (logowanie, bezpieczeństwo danych, płatności itp). Dodatkowo skrypt musi być odpowiednio dopasowany do wyszukiwarek (np. przyjazne adresy wewnętrzne itp).

Sam proces optymalizacji może być bardzo pracochłonny, jesli nie dysponujemy profesjonalnymi narzędziami do audytu. Ważnym elementem optymalizacji jest wiedza osoby, która przygotowuje raport. Zupełnie inna sprawą jest wdrożenie poprawek, które czasami są bardzo kosztowne. Np. jednym z elementów optymalizacji jest poprawa jakości treści na stronech: UX, unikalność itp.

Oceń artykuł
Twoja ocena
5 based on 2 votes
O czym jest tekst
optymalizacja strony internetowej
Autor
westom,
Polska,Rumia,Pomorskie-84-230,
Telephone No.530825825
Zasięg
Polska
Opis
usługa optymalizacji strony internetowej
Top