biuro@westom.pl     tel. 530 825 825

Na czym polega marketing w wyszukiwarkach?

 

Marketing w wyszukiwarkach to wszystkie działania promocyjne zmierzające do zwiększenia popularności danego serwisu.  Można wyróżnić wiele form tego typu marketingu. Do najpopularniejszych należą:

Pozycjonowanie stron www i linki sponsorowane.

Pozycjonowanie strony w wynikach organicznych to proces długotrwały, osiągany po przez wpływanie na algorytm wyszukiwarki, tak, żeby strona z czasem osiągała wysokie pozycje na określone frazy. Pozycjonowanie to idealna forma marketingu w wyszukiwarkach w zasadzie dla każdego. Z czasem przynosi wyjątkowo cenne efekty przy niskich nakładach finansowych. Oprócz zwiększonego ruchu użytkowników ta forma reklamy wzbudza zaufanie wśród użytkowników sieci. Reklamę płatną może wykupić każdy ale na wysokie pozycje np. w Google na popularne frazy trzeba sobie zapracować. Świadomość użytkowników jest na tyle duża, że często omijają reklamę płatną lub nawet ją blokują i korzystają wyłącznie z wyników tzw. organicznych (czyli takich, które są efektem pozycjonowania).

Linki sponsorowane to forma płatnej reklamy. Po przelaniu odpowiedniej kwoty, ustawianiu naszej strony w panelu obsługi reklamy (tytuł, treść reklamy, maksymalna kwota itp) następuje wyświetlenie reklamy w przypadku, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę frazę, na którą się promujemy. Efekty tego typu promocji są natychmiastowe, jednak należy liczyć się z wydatkami, które czasami mogą nie zrekompensować przychodów (przyczyn może być wiele – brak odpowiedniego ustawiania reklamy, zbyt duża konkurencja na danej branży itp.).

Dobierzemy Państwu formę reklamy idealnie dopasowaną do potrzeb, możliwości, skali działalności oraz budżetu.

Prowadzimy kampanię marketingu w wyszukiwarkach w 12 krajach Europy, dla 1200 klientów. Obsługujemy większość branż a nasze metody daleko wykraczają poza standardowe sposoby promocji i reklamy. Nasza oferta na marketing w wyszukiwarkach obejmuje również szkolenia dla Państwa personelu.

Ważnym i często niedocenianym elementem marketingu w wyszukiwarce internetowej jest optymalizacja serwisów www. Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania promocyjne w pierwszej kolejności skupiamy się na samym serwisie naszego klienta. Optymalizujemy serwis, proponujemy zmiany dotyczące użyteczności oraz dokładnie analizujemy konkurencję.

Jeśli chcą Państwo więcej poczytać o samym marketingu internetowym zapraszamy do lektury: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing_w_wyszukiwarkach_internetowych