Marketing wirusowy

Oferta naszej firmy na Marketing wirusowy

Zamów bezpłatną wycenę marketingu wirusowego i pozycjonowania – mail: biuro@westom.pl  tel. 530 825 825

Marketing wirusowy polega na szeregu działań inicjujących reakcje innych internautów, tak żeby sami rozpowszechniali pożądane przez nas informacje.

marketing-wirusowyTa forma marketingu często jest wykorzystywana w branżach medialnych (filmowa, muzyczna), polityce oraz przy sprzedaży niektórych produktów. Umiejętne wykorzystanie spreparowanej plotki, szokujące informacje, sensacje oraz zabawne filmiki czy też zdjęcia mogą być znakomitym środkiem dotarcia do dużej rzeszy internautów.

Ważnym elementem w marketingu wirusowym jest budowanie świadomości marki, usługi, produktu. Dzięki temu tworzymy pożądane skojarzenia użytkowników a co za tym idzie zdobywamy popularność marki, co przekłada się na konkretną wartość i przewagę rynkową nad konkurencją. Popularność zdobyta w Internecie przekłada się bezpośrednio na zyski firm, dlatego ta forma marketingu ma ogromny potencjał.

Kampanie marketingu wirusowego wymagają ogromnego wyczucia, doświadczenia i pomysłowości. Internauci są bardzo wyczuleni na wszelkiego rodzaju działania sztucznego promowania i lokowania produktów. Sieć zasypana jest nieumiejętnymi akcjami marketingowymi, które wyczulają użytkowników Internetu na tego typu działania.

Marketing wirusowy (zwany również viral marketingiem, marketingiem szeptanym) przynosi największe pożądane skutki w dłuższym terminie.

W ramach marketingu wykorzystujemy takie narzędzia i metody jak np.: tworzenie plotek i legend miejskich, filmy oraz trendy, które są rozpowszechniane przez internautów za pośrednictwem sieci społecznościowych. Inną bardzo skuteczną metodą jest nakłanianie użytkowników do uczestniczenia w programach rabatowych i promocjach, czy też konkursach.

viral-marketingIdealnymi miejscami działań marketingu szeptanego jest Facebook, YouTube, fora internetowe, ale również wszystkie strony, które łączą społeczności w danych dziedzinach. Np. różnotematyczne strony takie jak Wykop.pl, rozrywkowe (np. Kwejk), specjalistyczne portale oraz wszystkie miejsca, gdzie można pozostawić informację, film, zdjęcie, muzykę. Doskonałym miejscem do rozpowszechniania informacji są np. fora internetowe oraz komentarze pod artykułami.

Prawidłowe i kreatywne prowadzenie marketingu wirusowego jest bardzo skuteczną metodą promocji, ale wymaga ogromnego doświadczenia i wyczucia trendów i potrzeb w sieci.

Zapraszamy do korzystania z usług naszej firmy na prowadzenie kampanii marketingowych. Od lat zajmujemy się promocją i budowaniem świadomości użytkowników Internetu.

Oceń artykuł
Marketing wirusowy
Twoja ocena
5 based on 1 votes
O czym jest tekst
Marketing wirusowy
Autor
Westom,
Ceynowy 9,Rumia,Pomorskie-84-230,
Telephone No.530825825
Zasięg
Polska
Opis
Marketing wirusowy
Top