Jakie kursy warto zrobić kobiecie?

Kobiety mają szczególne umiejętności, które wyróżniają je na rynku pracy. Cierpliwość, skrupulatność oraz pracowitość powodują, że w niektórych zawodach kobiety szczególnie odnajdują się i są poszukiwane przez pracodawców.

Po pierwsze kobiety mogą pracować praktycznie w każdym zawodzie i tylko od Twoich predyspozycji i samozaparcia do zdobycia nowych umiejętności zależy, czy zaczniesz wykonywać wymarzony zawód.

Jakie kursy zawodowe dla kobiet?

W pewnych obszarach kobiety są szczególnie poszukiwane. Obecnie najczęściej polecane sa kursy:

– kursy księgowości, który cieszy się niesłabnącą popularnością i praktycznie gwarantuje zatrudnienie od zaraz. Żyjemy w czasach, gdzie przerzucanie papierkami to standard, czasami jest to elektroniczna obsługa, czasami manualna ale zawsze wymaga pewnych predyspozycji. Dla księgowości są to: skrupulatność, dokładność, uczciwość, umiejętność pracy na liczbach.

– kursy z kadr i płac mocno łączą się z księgowością i w zasadzie mogą być uzupełnieniem poprzednio opisanego kursu, lub też jako samodzielny zawód.

– kursy związane z opieką zdrowotną np. opieka nad niepełnosprawnymi, czy też osobami starszymi,

– kursy gastronomiczne i pomocy kuchennych, to tradycyjnie mocny punkt pracy kobiet,

– kursy związane z pielęgnacją urody, fryzjerstwo, kosmetyczka,

– kursy e-commerce: praca zdalna i cyfryzacja firm otworzyły całkowicie nowy rozdział dla zawodów związanych z Internetem. Szczególnie polecane i na czasie są kursy:

– kurs SEO, czyli szkolenie z z pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych,

– szkolenie na copywritera, czyli osobę która pisze treści na strony internetowe,

– kurs na specjalistę Google Ads, Facebook Ads, czyli osobę która prowadzi kampanie reklamowe w kanałach Google i Facebook.

 

Najbardziej opłacalne kursy dla kobiet?

Najbardziej opłacalne kursy, to takie po których najlepiej się zarabia. Kursy e-commerce niosą za sobą wiele korzyści. Po pierwsze przy osiągnięciu wysokiego poziomu wiedzy i specjalizacji macie szanse na wysokie zarobki, które w zasadzie nie mają górnego pułapu, bo wykonując pracę zdalnie można realizować ją nawet dla klientów z zagranicy. Kolejną korzyścią kursów e-commerce jest możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie. Podróżowanie czy też zmiana miejsca zamieszkania nie są żadną przeszkodą o ile masz dostęp do Internetu.

Jaki w takim razie kurs wybrać na początek?

Wszystko zależy od Twoich dotychczasowych predyspozycji, wiedzy, możliwości czasowych oraz finansowych.. Wypisz sobie na kartce swoje plusy i minusy i oceń szanse ukończenia kursu, ale również szanse późniejszego utrzymania się w nowej pracy. Powodzenia.

kursy dla kobiet

5 1 Głosowanie
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze