Jaki kurs kupić na prezent?

Wybór kursów w Internecie może powalić z nóg. Sprzedawcy prześcigają się w ofertach i zachwalają swoje produkty. Nie można już ufać opiniom, które również są zmanipulowane. Bardzo ciężko znaleźć w tym gąszczu propozycji coś przydatnego i szkolenie, które wniesie wartość dodaną a nie tylko wyciśnie naszą kieszeń.

Jak więc szukać dobrych szkoleń online?

Po pierwsze oprzyj się o reputację osoby, która prowadzi szkolenie. Zazwyczaj eksperci z długoletnim doświadczeniem nie pozwalają sobie na sprzedawanie byle czego. Opinie o dane firmie czy też osobie nie giną w sieci i raz zepsuta reputacja może już nigdy nie być odbudowana.

Po drugie dobrze określ swoje potrzeby.

Odpowiedź sobie na pytanie: czego potrzebuję? Nie czego chcę, bo to nie zawsze ma sens. Oczywiści idealnie jeśli odbyte szkolenie jest również Twoją pasją i chcesz to robić, ale w tym tekście skupiamy się na efekcie i wartości dodanej a nie bujani w obłokach.

Sens szkolenia musisz ocenić po swoich możliwościach poznania tematu oraz dalszej szansie znalezienia pracy. Jeśli np. myślisz, że w parę miesięcy zostaniesz świetnym programistą bez wcześniejszego przygotowania to raczej porzuć ten pomysł. Najlepiej jeśli wypełnisz test kwalifikacyjny lub ocenisz swoje możliwości i predyspozycje przy pomocy osoby z zewnątrz.

Nie kieruj się własnymi odczuciami bo one są mylne. Dodatkowym efektem psychologicznym, który ci nie sprzyja jesteś to, że nasz mózg nie chce przyznać się do pomyłki i porażki. Będziesz chciał udowodnić sobie, że podjęta decyzja była prawidłowa, więc za wszelką cenę będziesz udowadniać słuszność podjętej decyzji.

Jaki kurs w takim razie wybrać na prezent?

Dopasowany i sensowny. Z naszej strony mogę polecić kursy z marketingu i reklamy w sieci. Takie jak kursy na temat pozycjonowania i optymalizacji oraz Google czy też Facebook Ads. Więcej szczegółów w zakładce „Szkolenia”.

5 1 Głosowanie
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze