biuro@westom.pl     tel. 530 825 825

Jak wykorzystać treść stworzoną przez użytkowników?

Treści od użytkowników

Aby użytkownicy mogli publikować własną treść na naszej stronie, to trzeba im to umożliwić i zaoferować odpowiednie rozwiązania.

Oto najlepsze z nich:

Forum – aby forum działało jak należy to należy osiągnąć masę krytyczną. Jest ona niezbędna do rozwinięcia dyskusji i wymaga ruchu sieciowego na wysokim poziomie. Warto jednak zaangażować się w ten pomysł. Jak już forum się rozkręci, to będzie źródłem wysokiej jakości treści i to użytkownicy wykonają za nas większość pracy.

Blog – można zaoferować współpracę specjalistom z danej branży, infuencerom, czy innym blogerom, by tworzyli wpisy gościnne na naszego bloga. Korzyści będą obustronne. Dla nich będzie to forma autopromocji, a dla nas będzie dawka świeżej treści. Pamiętajmy tylko o weryfikacji jakości takich tekstów.

Skorzystaj z pomocy innych – możesz również nawiązać współpracę ze specjalistami czy użytkownikami i poprosić ich o nadzorowanie swoich treści.

W przedstawionych wyżej przypadkach publikowana treść nie musi być zawsze formą tekstową. Mogą to być również pliki video, audio, grafiki itp. Możliwości jest wiele, trzeba się tylko zastanowić, jaka forma najbardziej przemówi do użytkownika.

Kolejną kwestią jest zastanowienie się na dostępem. Czy każdy może swobodnie zamieszczać posty na forum i komentarze? Czy wymagana jest rejestracja użytkownika i logowanie się za każdym razem.

Wszystko ma swoje wady i zalety. Ograniczenie dostępu może zapobiec nadmiernemu spamowaniu, ale również może zmniejszyć zainteresowanie, na którym nam tak zależy.