biuro@westom.pl     tel. 530 825 825

Jak wykorzystać blogi w SEO?

Blogi w działaniach pozycjonerów

Kolejnym cennym źródłem linków mogą być blogi. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy założyć bloga na dany temat, wrzucać nowy post od czasu do czasu i wszystko będzie się samo kręcić. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcemy czerpać jakieś korzyści z bloga, to musimy w to włożyć ogrom pracy. Blog wymaga nieustannej uwagi. Najważniejsza jest regularność publikowanych postów i dostarczanie wysokiej jakości treści na dany temat. Co jaki czas mają pojawiać się nowe posty? To zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tematyki. Niektóre dziedziny wymagają publikacji treści niemal codziennie, inne tematy mogą pojawiać się na blogu raz w tygodniu. To czy blog stanie się popularny, zależy od wielu czynników. Głównie jest to rodzaj i jakość treści, aktualna przestrzeń rynkowa i sposób promocji treści.

Blog jest pewnego rodzaju Twoją wizytówką. To, co prezentujesz na nim musi być zgodne z Twoimi poglądami i przekonaniami. Nie możesz prowadzić bloga na dany temat tylko dlatego, że akurat jest na to moda albo nisza na określony temat. Jeśli chcesz osiągnąć sukces bądź szczery ze swoimi czytelnikami, prezentuj im ciekawą i wysokiej jakości treść.

Droga do sukcesu jest długa i raczej nieusłana różami. Początki jak wszędzie mogą być niezwykle trudne. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość i niezniechęcanie się powolnym rozwojem bloga. Zakładając bloga nie trafisz od razu do serca wielu użytkowników. Na początku zapewne pierwszymi czytelnikami będą Twoi znajomi i rodzina. Inni ludzie musza zaufać nowemu miejscu w sieci zanim zaczną tworzyć odnośniki. Zanim zostaniesz znany i Twój blog będą czytać rzesze użytkowników minie sporo czasu. Czeka Cię ciężka praca, ale jeśli będziesz cierpliwy i włożysz w to trochę serca, to na pewno zostaniesz nagrodzony.

Nie czekaj aż ludzie sami dowiedzą się o Twoim blogu, ale sam wychodź z inicjatywą.

Dobrym miejscem na pozyskiwanie nowych linków są inne blogi. Nawiązuj bliższe relacje z innymi blogerami. Pisz komentarze pod ich postami, bierz udział w dyskusji. W ten sposób zdobędziesz uznanie wśród innych blogerów i zbudujesz zaufanie. Może kiedyś nawiążesz z kimś współpracę?

Ciekawostką jest, że większość ludzi dowiaduje się o nowych blogach właśnie poprzez inne blogi. Gdy już zdobędziesz nowych czytelników, to dbaj o nich jak należy. Odpowiadaj na maile, komentarze itp. Buduj pozytywne relacje.

Bierz pod uwagę wszelkie sugestie, uwagi i odpowiadaj na pytania. To pokaże użytkownikowi, że jest on dla Ciebie ważny i wyjątkowy. Przecież poświęcasz swój czas na dyskusje z nim. Nie ma nic lepszego niż osobisty kontakt. Czytelnik zaufa Tobie, z chęcią będzie powracał na bloga i udostępniał linki dalej.

Zasada jest prosta. Staraj się dawać więcej od siebie, niż brać. Nie oczekuj, że szybko zdobędziesz dużo nowych linków. Dawaj ludziom coś dobrego. Bądź dla swoich czytelników taki, jaki chciałbyś by byli oni dla Ciebie.

Zasada dawani i brania sprawdza się najlepiej. Nie ograniczaj się tylko do samego bloga, ale również aktywnie działaj w mediach społecznościowych.

AUDYTY

Analiza i audyt stron www

REKLAMA W INTERNECIE

Płatne kampanie reklamowe

Strony Internetowe

SEO i projektowanie stron www