Ile kosztuje reklama w internecie

Koszt reklamy w Internecie.

Zamów bezpłatną wycenę reklamy internetowej i pozycjonowania – mail: biuro@westom.pl  tel. 530 825 825

Ile kosztuje reklama w Internecie?

Koszt reklamy zależy od wielu czynników, które od nas nie zależą. Popularność branży, wielkość konkurencji, budżet konkurencji itp. Nie powinno się podchodzić do reklamy szablonowo, wg ustalonych dla wszystkich stawek. Każda reklama jest inna, specyficzna i wymaga indywidualnej wyceny.

ile-kosztuje-reklama-w-internecieReklamę w Internecie możemy rozpocząć już od paru złotych próbując np. linki sponsorowane (Google często rozdaje darmowe kupony za kilka set zł na próbę). Na tej podstawie możemy ocenić przyszłe koszty.  W przypadku reklam banerowych koszt zazwyczaj zaczyna się od kilkudziesięciu zł za tysiąc odsłon, jednak należ się liczyć z niską skutecznością takiej formy reklamy jeśli nie przeznaczymy odpowiednio dużego budżetu i nie dobierzemy odpowiednio stron www, które baner będą wyświetlać.

Pozycjonowanie w wynikach organicznych to jedna z częściej wybieranych form reklamy. O kosztach szczegółowo piszemy w innym dziale. Zasadniczo koszt pozycjonowania zależy od trudności fraz oraz od wielkości konkurencji, którą można ocenić np. po ilości prowadzonych kampanii Adwords w danej branży.

Szukając w sieci informacji ile kosztuje reklama w Internecie trafiamy na strony agencji interaktywnych, które często przedstawiają swoje cenniki oparte o takie elementy jak np. klikalność czy też ilość użytkowników odwiedzających daną witrynę. Nie są to miarodajne czynniki. Szukając docelowych miejsc reklamy powinniśmy po pierwsze skupić się na grupie docelowej. Jeśli np. reklamujemy biuro rachunkowe to będziemy reklamować sie na serwisach dla przedsiębiorców a nie w miejscach z grami online. Kluczem w tym wypadku jest odbiorca naszej reklamy oraz wzbudzenie zainteresowania naszą ofertą.

Nasza firma oferuje Państwu dokładną analizę potrzeb, określenie grupy docelowej oraz dopasowanie kampanii reklamowej do budżetu, tak żeby jej efektywność była jak najwyższa.

Zapraszamy do współpracy.

Oceń artykuł
Twoja ocena
5 based on 1 votes
O czym jest tekst
Koszt reklamy w Internecie
Autor
westom,
Opis
Koszt reklamy w Internecie
Top