Otwarcie Pon - Sob 09:00-18:00
Email biuro{@}westom.pl Zadzwoń +48 883 979 229
Otwarcie Pon - Sob 09:00-18:00
Email biuro{@}westom.pl Zadzwoń +48 883 979 229

Jak skutecznie wypozycjonować stronę internetową

Chcesz samodzielnie pozycjonować swoją stronę internetową? Dla chcącego nic trudnego. 

Nie musisz zlecać promocji swojej strony. Powiem więcej – nie musisz płacić za reklamę. Przy odpowiednim zaangażowaniu samodzielnie wypromujesz swoją witrynę, biznes, blog.

Zanim jednak skupisz się na pozycjonowaniu i promocji swojej strony internetowej zadaj sobie jedno ważne pytanie: czy Twoja witryna jest tego warta? Czy prezentujesz coś ciekawego, co zatrzyma internautów na dłużej. Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to w pierwszym etapie zadbaj o swój serwis.

Rada – nie słuchaj sprzedawców usług marketingowych.

Fachowców od pozycjonowania jest w Polsce kilkunastu/kilkudziesięciu. Niewiele osób ogarnia wszystko na raz – optymalizację, użyteczność, SEO/SEM, ceny usług i całą resztę, ale wszyscy podają się za znawców. Nawet jeśli ktoś rozumie jak działa to wszystko to jest zainteresowany maksymalizacją zysku, więc wciska klientowi co się da.

W tym biznesie króluje jedna zasada – sprzedać usługę za wszelką cenę.

Zatrudnia się do tego sprzedawców telefonicznych, spamuje skrzynki pocztowe, wysyła listy polecone. Oferuje usługi za 1 zł, darmowe kupony i całą masę gratisów. Prawdziwi profesjonaliści nie muszą uciekać się do tego rodzaju metod, które zresztą są w 100% pułapką.

Przykład – domena za złotówkę? Ale po roku to już będzie 120 zł netto i tak do końca świata (inaczej ci zabiorą) a przeniesienie domeny w inne miejsce nie jest możliwe (przez jakiś czas) bo skorzystałeś z promocji. Tymczasem w przy normalnych warunkach domena .pl kosztuje 14 zł za rok a odnowienie około 50 zł. (OVH, Aftermarket na obecną chwilę) a przeniesienie domeny w inne miejsce (czyli wygenerowanie kodu authinfo) to u dobrych usługodawców jedno kliknięcie i parę sekund.

 

Typowy „kit wyciskacz” to akwizytor usług marketingowych.

Jego celem nie jest promocja Twojej strony. Jego celem jest sprzedanie usługi.

Zazwyczaj tacy sprzedawcy są jak te wróżki tarota – pozyskiwani z ogłoszeń, wiedza zerowa, doświadczenie jeszcze mniejsze. Mają tylko jeden cel.
Tego typu sprzedawcy tylko wyciągną od Ciebie opłaty wstępne, ale nie otrzymasz nic w zamian. W najlepszym razie będziesz się cieszyć usługą przez okres promocji a później zapłacisz 3x drożej.

Przykład twórców stron www z przypadku – realizują strony wyłącznie, żeby klient był zadowolony. Wykonają każdą sugestię i nie obchodzi ich fakt, że sieć rządzi się swoimi prawami – użyteczność internetowa, boty internetowe, konwersja, optymalizacja – to dla większości bełkot techniczny.

W rezultacie tworzy się strony, które widzi tylko zamawiający i twórca.

Jak samodzielne pozycjonowanie strony www krok po kroku.

Samodzielne i darmowe pozycjonowanie stron www – od czego zacząć?

1. Zbuduj wartościową stronę www – z unikalnymi treściami, które ktoś będzie chciał czytać (pisz dla ludzi, nie dla siebie), ciekawymi grafikami, zdjęciami (nie kradnij z Internetu).

Największe grzechy stron www:

  • powielone treści, skopiowane lub podobne do już istniejących w Internecie.
    Google jest bardzo wyczulone na kopiowanie treści (powielanie z innych miejsc). Jeśli nie jesteś pewien, czy twoje teksty są unikalne, to zwyczajnie wklej parę zdań do wyszukiwarki. Jeśli wyskoczą wyniki z innych stron, to lepiej zrezygnuj z publikacji.
  • kradzione zdjęcia, identyczne jak tysiące w sieci. Idealnie jeśli będziesz mieć własne zdjęcia. Dodaj do nich atrybut alt z frazą kluczową (w kodzie tak to powinno wyglądać: <img alt=”fraza” src=”zdjecie.jpg” />), nanieś na zdjęcie adres swojej strony i ciesz się z unikalności i oryginalności.

Buduj relacje z Internautami. Niech o Tobie piszą i dodają linki do strony www.

Stworzyłeś stronę internetową, jesteś z niej dumny. Sprawdziłeś na swoich znajomych i generalnie są pozytywne odczucia. Masz coś ciekawego do przedstawienia światu? Teksty, zdjęcia, usługi albo produkty? TO warto o tym wszystkim powiedzieć.

Pozycjonowanie polega na budowaniu popularności w sieci. Na zdobywaniu odnośników (linków) z miejsc, które Google oceni jako wartościowe. Idealnie jeśli internauci sami uznają Twoją stronę za wartą polecenia i będą powielać linki do ciebie. Jeśli np. napiszesz ciekawy artykuł i dodasz o tym informację na Facebooku może ktoś stwierdzi, że temat jest na tyle ciekawy, że poinformuje o tym na swoim koncie na Wykop.pl, Twitterze albo nawet umieści odnośnik na swojej własnej stronie internetowej czy też blogu. Tak wygląda idealne budowanie relacji miedzy tobą i internautami. Google to wszystko widzi. Jego roboty (boty) odwiedzają wszystkie strony i indeksują zmiany. Strona, do której pojawiają się linki jest uznawana za wartościową.

Co jeśli Twoje treści nie są na tyle atrakcyjne i nikt nie chce powielać informacji o Twojej stronie?

Możesz dodawać linki do swojej strony samodzielnie. Google też to zauważy. Ale pamiętaj o pewnych zasadach:

  • zdobywaj linki z wartościowych stron,
  • nie używaj automatów do linkowania, niskiej wartości katalogów, blogów, miejsc zaspamowanych przez innych.

Jak ocenić wartość linku?

Po pierwsze włącz intuicję – czy miejsce w którym chcesz dodać link jest wartościowe? Czy można tam łatwo dodać linka i jest tam cały wysyp linków do stron niskiej wartości?
Jeśli to za mało to użyj narzędzia: https://pl.majestic.com/

Sprawdź wskaźnik Citation Flow (przepływu cytatów) i Trust Flow (przepływu linków zaufanych) – to wskaźniki oceniające jakość strony i domeny. Zakres od 0 do 100. Czym wyżej, tym lepiej. Porównaj do konkurencyjnych stron i oceń czy strona przedstawia wartość czy nie.

Sprawdziłem domenę i chcę pozycjonować – co dalej?

Najważniejsze w tym wszystkim to wiedza, która jest więcej warta niż cały ten szum marketingowy.
Poświęć 1 godzinę, skup się i ogarnij o co w tym chodzi. Dzięki temu samodzielnie ocenisz, czy warto zlecić komuś pozycjonowanie, czy samodzielnie je realizować. Dodatkowo przy wyborze firmy SEO (pozycjonującej) będziesz wiedzieć kogo wybrać, jaką umowę podpisać itp. Nie dasz się oszukać.

Co jest najważniejsze w pozycjonowaniu?

Skuteczność i trwałość wyników. Nie jest ważne czy wydasz milion dongów wietnamskich, stworzysz filmy reklamowe oraz piękne artykuły. Znam setki takich przypadków z zerowymi odwiedzinami i zerową popularnością. Samo opakowanie nic nie da. Liczy się efekt i to nie na chwilę, tylko na stałe.

Polecam skuteczny, 2-dniowy kurs SEO, podaj w zamówieniu kod „WESTOMSEO” i zapłać 30% taniej:

kurs pozycjonowania

Zanim w ogóle zaczniesz tworzyć serwis:

1. Sprawdź domenę, na której będzie serwis. Jaką ma historię. Czy czasami nie było tam poprzednio serwisu ze spamowymi treściami.
https://archive.org/web/

2. Zobacz jakie linki prowadzą do twojej domeny.
https://ahrefs.com/
W części „backlinks” możesz zobaczyć, czy przychodzące linki są spamowe (dużo, z mało wartościowych miejsc, z adresów z których wychodzą tysiące linków do słabych serwisów),
Popatrz na frazy z których prowadzą linki, czy nie ma za dużo z jednej frazy. Spróbuj ocenić i porównać do innych domen, a jeśli nie masz doświadczenia to

3. Absolutnie musisz wiedzieć, jeśłi chcesz wiedzieć jak pozycjonować stronę internetową: 

Co to jest to całe pozycjonowanie i na czym właściwie polega: poradnik co to jest pozycjonowanie.
Użyteczność internetowa, czyli czemu internauci uciekają z naszej wspaniałej strony www.
Optymalizacja strony www – jak to zrobić raz i porządnie.

Darmowe pozycjonowanie strony jest możliwe, ale wymaga sporo własnej pracy i wiedzy.