Co to jest Recommerce

Recommerce to sprzedawanie i kupowanie używanych towarów za pośrednictwem Internetu, często korzystając z serwisów specjalnie do tego stworzonych. Recommerce zwany jest również Reverse Commerce lub Re-ecommerce lub Reverse Marketplace. W języku polskim mówi się raczej o odsprzedaży, czy też handlu odwrotnym.

Konsumenci odkryli, że kupując używane ciuchy/oprogramowanie/sprzęt czy też inny towar mogą sporo zaoszczędzić. Firmy wykorzystując to zjawisko kupują towar używany i po odnowieniu wprowadzają go znów na rynek. Na przykład w przypadku sprzętu komputerowego nazwa refurbish czyli odnowiony. Firmy skupują sprzęt poleasingowy, odnawiają , sprawdzają stan techniczny i dalej odsprzedają.

 

Odprzedaż jest bardzo popularna w Internecie.

Do rozwoju recommerce przyczynił się rozwój portali i kanałów sprzedażowych takich jak Olx, Allegro, Ebay i wiele innych. Serwisy te pozwalają praktycznie każdemu wystawić swój używany towar i w łatwy sposób skontaktować z potencjalnym kupującym.

 

ReCommerce to również styl życia

Wiele osób kupuje i sprzedaje towar używany, ponieważ takie ma przekonania. Ludzie chcą żyć ekologicznie więc oszczędzają na produkcji kolejnych towarów.

Inna sprawa to pomoc społeczna. Przekazywanie używanego towaru przyczynia się do pomocy i wsparcie osób potrzebujących.

Efektywna gospodarka odpadami to również temat który wiąże się z odsprzedażą i gospodarką produktami używanymi.

Jak grzyby pod deszczu powstają nowe portale ogłoszeniowe, które pośredniczą w wymianie pomiędzy osobami, które mają na zbyciu używane rzeczy i osobami, które takie rzeczy chętnie kupią. Kiedyś lombardy i lumpeksy, teraz Internet.

5 1 Głosowanie
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze