Co to jest Google Earth Studio?

Google Earth Studio to narzędzie pozwalające na tworzenie animacji ze zdjęć i tworzyć realistyczne renderingi i filmy.

Podstawą są dane zawarte w Google Earth. Twoim zadaniem jest pokazanie trasy, która jest podstawą stworzenia filmu, następnie wybrania konta ustawienia kamery oraz podstawowych parametrów typu: długość filmu, szybkość itd.

Generalnie praca w programie jest bardzo intuicyjna i w zasadzie, każdy powinien sobie poradzić. Tym bardziej, że Google przygotowało kilka wideo poradników, w których w przystępny sposób wyjaśnione są podstawy działania i najważniejsze funkcje.

Jak Google Earth Studio działa w praktyce

Sprawdziłem nowe narzędzie i musze przyznać, że robi wrażenie. W zasadzie po paru minutach stworzyłem pierwszą animację podróży. Zasada jest bardzo prosta. Wybierasz punkt startu a następnie podajesz kolejne punkty kluczowe, a kamera sama przechodzi płynnie pomiędzy różnymi miejscami. Jeśli masz problem z ustawieniami, to Google oferuje gotowe szablony, na których możesz próbować i testować swoje pomysły.

google earth

Po ukończonej pracy bez problemów możesz zapisać wynik projektu a potem zlecić rendering i eksport całego filmu. Samo przygotowanie filmu zajmuje trochę czasu (powiadomienie otrzymasz na maila). Mój pierwszy film pojawił się gotowy po około 45 minutach. Wszystko zleży od ilości zleconych prac przez innych. Film ląduje w kolejce i czeka na swoją kolej.

Earth rendering

 

Gotowy film z Google Earth Studio

5 2 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aleks
Aleks

Na razie trzeba prosić Google o dostęp bo nie jest dla wszystkich. Ciekawe narzędzie