Do czego służy Adobe Flash Player?

Adobe Flash Player to wtyczka multimedialna wykorzystywana do odtwarzania animacji, grafiki wektorowej i plików wideo na stronach internetowych. Wtyczka była szeroko wykorzystywana w przeszłości, zwłaszcza do interaktywnych gier, aplikacji i multimediów na stronach internetowych.

Adobe Flash Player zapewniał szeroki zakres funkcji dla twórców stron internetowych, w tym możliwość tworzenia interaktywnych animacji, wideo, gier i aplikacji. Wtyczka działała na większości popularnych przeglądarek internetowych, w tym na Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera i Safari.

Jednak w ostatnich latach Flash Player został zastąpiony przez nowsze technologie, takie jak HTML5, WebGL i WebAssembly. W 2020 roku Adobe ogłosiło, że Flash Player zostanie wycofany ze wszystkich platform do końca 2020 roku, a od 12 stycznia 2021 roku nie jest już obsługiwany przez Adobe ani przez większość przeglądarek internetowych.

Obecnie Adobe Flash Player nie jest już potrzebny do przeglądania większości stron internetowych i powinien zostać usunięty z komputera ze względu na bezpieczeństwo i stabilność systemu.

Kliknij, aby ocenić
[Total: 0 Średnio: 0]