Co to jest strona internetowa, strona WWW?

Strona internetowa (strona WWW) to dokument lub zbiór dokumentów w postaci elektronicznej, dostępnych przez sieć internet. Strony internetowe zwykle składają się z plików HTML, które zawierają treść strony, a także z plików multimedialnych, takich jak zdjęcia, filmy, dźwięki i animacje.

Strona internetowa może zawierać różne informacje, takie jak informacje o firmie, jej produktach i usługach, artykuły, wiadomości, zdjęcia, filmy, a także interaktywne elementy, takie jak formularze kontaktowe, sklepy internetowe, gry i aplikacje.

Do przeglądania stron internetowych potrzebna jest przeglądarka internetowa, taka jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge lub Safari. Aby uzyskać dostęp do strony internetowej, użytkownik wpisuje adres URL (Uniform Resource Locator) w pasek adresu przeglądarki, a następnie naciska klawisz Enter. Przeglądarka łączy się z serwerem hostingowym, na którym znajduje się strona internetowa, i wyświetla jej zawartość na ekranie użytkownika.

Strona internetowa może być dostępna publicznie, tak jak strona główna serwisu informacyjnego, lub ograniczona do wybranej grupy odbiorców, tak jak prywatne strony internetowe firm lub osób prywatnych.