Co to jest Allegro Ads

Allegro Ads to platforma reklamowa dostępna na polskim rynku, która umożliwia sprzedającym na Allegro.pl promowanie swoich produktów i zwiększanie sprzedaży poprzez płatne kampanie reklamowe. Allegro Ads umożliwia sprzedającym docieranie do klientów poprzez wyświetlanie reklam na stronach wyszukiwania Allegro, w kategoriach produktów i na stronach indywidualnych ofert.

Kampanie reklamowe w Allegro Ads działają na zasadzie modelu CPC (koszt za kliknięcie), co oznacza, że płacisz tylko za kliknięcie w Twoją reklamę, a nie za jej wyświetlenie. Dzięki temu reklamodawcy mogą kontrolować swoje koszty reklamowe i dopasowywać ofertę do swojego budżetu.

Allegro Ads umożliwia sprzedającym dokładne kierowanie reklam do określonej grupy docelowej, w tym do osób, które odwiedziły Twoją stronę internetową lub sklep na Allegro, oraz do użytkowników, którzy wyszukiwali podobne produkty.

Allegro Ads oferuje również narzędzia analityczne, które umożliwiają sprawdzanie wyników kampanii reklamowych i dostarczają informacji na temat liczby wyświetleń i kliknięć, CTR (współczynnik klikalności), a także liczby sprzedaży i przychodów.