Jak zoptymalizować stronę internetową?

Optymalizacja strony www polega na takim dostosowaniu wyglądu i treści serwisu, żeby osiągnąć określony efekt, np. lepsze wyniki w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja serwisu jest niezbędną czynnością w procesie tworzenia i udoskonalenia serwisów. Idealnym rozwiązaniem jest budowanie serwisów według dobrych i sprawdzonych zasad. Pozwoli to z czasem uniknąć problemów z dostosowaniem stron www do potrzeb Internetu i zmian algorytmu oceniającego wartość stron.

Optymalizacja może dotyczyć:

  • treści na stronie,
  • grafiki,
  • skryptu obsługującego serwis,

Treść na stronie musi być ciekawa, przyciągająca uwagę i unikalna. Ma zachęcać do czytania i budować wartości w Internecie – nawet w przypadku prostych stron firmowych.

Grafika musi być dostosowana do wymogów Internetu (wielkość, odpowiednie atrybuty itp) oraz być przyjazna użytkownikom – musi łatwo i dosadnie informować o produktach, usługach oraz naszej stronie www.

Skrypt serwisu musi zapewniać szybką i sprawną pracę serwisu oraz zabezpieczać wszystkie ważne operacje dokonywane przez użytkownika (logowanie, bezpieczeństwo danych, płatności itp). Dodatkowo skrypt musi być odpowiednio dopasowany do wyszukiwarek (np. przyjazne adresy wewnętrzne itp).

Top