Pozycjonowanie i marketing internetowy - klienci to nasi najlepsi przyjaciele :)

Na czym polega pozycjonowanie strony

Na czym polega pozycjonowanie strony?

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania – mail: biuro@westom.pl  tel. 530 825 825

Najprościej można powiedzieć, że pozycjonowanie polega na zdobyciu jak największej popularności danej strony www w Internecie.

Wyszukiwarki oceniają wartość strony na podstawie dwóch czynników (w uproszczeniu): samego serwisu (w tym przypadku ważna jest optymalizacja strony www) oraz odnośników prowadzących do strony www z innych miejsc w Internecie (tak zwanych linków).

Praca pozycjonera polega w takim razie w pierwszym rzędzie na optymalizacji samego serwisu oraz budowaniu maksymalnej popularności strony w Internecie.

Najważniejszą zasadą przy zdobywaniu popularności jest jakość strony, która o nas wspomina (linkuje do naszego serwisu) oraz ilość tych odnośników. W miarę zdobywania popularności, odnośników i rozbudowywania strony www nasz serwis jest odwiedzany przez roboty wyszukiwarek, które indeksują i zbierają informacje o nas. Pozwoli to zbudować ranking popularności i dzięki temu (w dużym uproszczeniu) nasza strona pnie się w wynikach wyszukiwania.

Czynników wpływających na nasze pozycje i popularność w wyszukiwarkach jest bardzo dużo, ale podstawowa zasada: dobry, wartościowy serwis oraz wartościowe linki do naszej strony – sprawdza się od lat.

Dwa najważniejsze czynniki, które łączą się w całość i składają się na skuteczny marketing w sieci to pozycjonowanie strony www oraz optymalizacja serwisu. Algorytm Google, który ciągle jest udoskonalany dąży do eliminacji stron o niskiej wartości oraz serwisów, które są pozycjonowane metodami uznawane za zakazane. Spamowanie, generowanie automatyczne treści czy też powielanie tych samych treści wkrótce może całkowicie zniknąć lub przynajmniej stanie się czynnikiem, który będzie determinować wartość i widoczność serwisów.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych – podsumowanie.

Wartościowy i pełen przyjaznych i ciekawych tekstów serwis oraz wzmianki o tym serwisie w Internecie (linki do strony www) z innych wartościowych portali.