Co to jest marketing społecznościowy?

Marketing społecznościowy (social media marketing) to inaczej promocja naszej firmy, usług czy też towarów za pośrednictwem serwisów i portali społecznościowych. Najczęściej tego typu marketing polega na generowaniu ruchu z serwisów społecznościowych do naszych stron www, zdobywanie zaufania użytkowników tych serwisów.

Marketing społecznościowy opiera się i wykorzystuje zaangażowanie społeczności danych portali.

social-marketingW ten sposób buduje się świadomość marki, znajomość produktu i usługi, wzbudza zainteresowanie i ciekawość.

Najpopularniejszymi kanałami wykorzystywanymi do marketingu społecznościowego jest Facebook, Twitter, Pinterest, YouTube oraz blogi na darmowych platformach.

Najczęściej marketing społecznościowy łączy się z viral marketingiem (marketingiem szeptanym). Skuteczne działania prowadzą do zwiększenia świadomości marki i produktu oraz do żywego zainteresowania społeczności internetowej daną firmą czy też stroną internetową.

Społeczność internetowa i wysyłane przez nią sygnały są obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na usługi, produkty i wiele gałęzi gospodarki, dlatego tak ważne są odpowiednie działania w marketingu społecznościowym. W dobie Internetu i odchodzenia szczególnie młodych ludzi od innych mediów, takie serwisy jak Facebook stają się źródłem informacji i zbierania opinii. Kampanie społecznościowe muszą być prowadzone z dużą rozwagą, ponieważ internauci wyczuleni są na nachalne promowanie towarów i usług.

Dobrze prowadzona kampania marketingu społecznościowego przynosi większe korzyści niż tradycyjna reklama. Szczególnie w branżach, gdzie zaufanie i wzajemne polecanie ma duże znaczenie. Polecane produkty przez grupę znajomych mają dużą siłę przebicia i natychmiast zdobywają zaufanie użytkowników.

Polecamy prowadzenie kampanie marketingu społecznościowego za pośrednictwem naszej firmy westom.pl. Zapraszamy do kontaktu.

Poczytaj więcej o marketingu społecznościowym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Social_media_marketing

Top